Ceník 3d tisku

→ 80kč za hodinu tisku (materiál je započítán v této ceně)

→ Žádné jednorázové vstupní poplatky 

→ SMLUVNÍ CENY na předměty z naší nabídky tvořené z předpřipravených šablon (jmenovky, nápisy atd.)

→ SMLUVNÍ CENY na větší projekty nebo menší sériové produkce – nabídneme individuálně dle dohody.

→ ZDARMA – jednoduchá úprava Vašeho 3D souboru s modelem pro tisk.

→ ZDARMA – Základní opracování modelu

→ 300kč za hodinu 3D modelování na zakázku (běžná cena 500-1000kč/h).

→ smluvní ceny na 3D skenování 

 

Parametry tisku

→ Maximální rozměry objektu v rámci jednoho tisku jsou 350mm x 350mm x 370mm – lze tvořit větší předměty rozdělením daného předmětu na dvě a více částí, které se pak slepí dohromady.

→ Materiály:  ABS/ASA/PLA/PP/PET/XT/NYLON/FLEXI/POM (v celo škále barev) – výběr vhodného materiálu klidně nechte na nás, rádi ho za Vás, dle vlastností výsledného výtisku a vzhledem k nákladům, vybereme. Materiál může mít mnoho vlastností – například dřevěný povrch, flexibilní ohyb, extrémní tvrdost, fosforovou příměs (svítící ve tmě) atd..

→ Lze tisknout i barevně v rámci jednoho výtisku

→ Výška vrstvy od 0.05mm do 0.3mm – dle zadané práce Vám doporučíme optimální výšku kroku v ose Z, jelikož od této hodnoty se ve velké míře odvíjí doba tisku, vzhled i pevnost objektu, je vhodné vybrat jí rozumně v poměru cena VS kvalita výtisku.

Časté dotazy

Otázka: Jak si u vás mohu objednat nějaký tisk?

Odpověď: Můžete nás kontaktovat na čísle +420 776 469 903 nebo napsat na chatu (pravý spodní roh obrazovky). Pokud jsme online hned Vám i odpovíme na veškeré dotazy. Také můžete užít email: 3Dplaytisk@gmail.com popřípadě info@3dplay.cz

_______________________________________________________________________________________

Otázka: Jaký funguje kalkulace ceny a následná realizace projektu?

Odpověď:

  • Napište nám co byste měli zájem vytisknout. Můžete mít nalezený konkrétní model k tisku nebo nám sdělte jen představu a my pro Vás model najdeme nebo vytvoříme. 
  • Jakmile máme 3d model, zkalkulujeme dobu tisku na základě které pro Vás vytvoříme přesnou cenovou nabídku.
  • Jakmile nám potvrdíte nabídku, zahájíme výrobu.
  • Po výrobě můžeme individuálně opracovat nebo nabarvit výtisk. Základní opracování po dokončení výroby je v ceně započteno.
  • Výrobek zasíláme poštou po celé ČR, osobní odběr je možný individuálně dle dohody. 

_______________________________________________________________________________________

Otázka: Je materiál vhodný jako pevnostní součástka?

Odpověď: Funkční součást je ve většině případů nejlepší dělat z ABS plastu, který disponuje dostatečnou tvrdostí a dobrou cenou. Ostatně pokud jste někdy šlápli na LEGO dílek, který je rovněž z ABS plastu, můžete sami tušit, jak pevný tento materiál je. Pro extrémně namáhané součástky je také možné použít speciálního filamentu (materiál), který je stavěný na ještě větší odolnost. Sami Vám navrhneme nejlepší materiál v konkrétním případě. V dnešní době existuje mnoho druhů materiálů, řekněte nám co od dílu požadujete za vlastnosti (teplotní odolnost, UV odolnost, mechanická námaha, pružnost a mnohé další vlastnosti) a my Vám jednoduše doporučíme vhodný typ. 

_______________________________________________________________________________________

Otázka: Jak je materiál odolný při venkovním užití?

Odpověď: Pro venkovní využití lze vyrábět ze speciálního ASA materiálu, který disponuje skvělou odolností vůči UV záření a tak nedegraduje ani po letech v celoročních venkovních podmínkách. Lze tedy užívat naše výrobky i pro venkovní potřeby. Pokud díl není nějak teplotně namáhán, lze zvolit i PLA.  

_______________________________________________________________________________________

Otázka: Jsou plasty zdravotně nezávadné?

Odpověď: Ano, všechny typy často užívaných materiálů (ABS, PLA, PET) jsou zdravotně nezávadné a ani jakkoliv nedráždí pokožku při styku s ní.