Avengers jsou celosvětovým fenoménem již několik let, kdy se hlavně díky filmovému zpracování podařilo seznámit hrdiny tohoto universa s širokým spektrem publika, které si je prostě zamilovalo. I my nejsme výjimkou a napjatě očekáváme každý filmový snímek s oblíbenými hrdiny v hlavní roli. Letos jsme se dočkali třetího Kapitána Ameriky s podtitulem Občanská Válka. Už nyní víme, že se film vydařil dle ohlasů náramně. Níže se můžete podívat na trailer k filmu.

Nicméně vraťme se k tématu na našem webu, tedy 3d tisku. Udělali jsme menší výběr zajímavých modelů od nadšenců z Thingiverse, kteří vytvořili a upravili pro tisk různé parádní modely spojené s tématikou Avengers. Pojďme se na ty nejzajímavější kousky z databáze podívat. Nezapomeňte, že pokud kliknete na odkaz k modelu na Thingiverse, určitě se podívejte do záložky „Made“, kde se lidé přímo chlubí s vytisknutým 3d modelem. 

Iron-man Mark III helma v životní velikosti

Něco pro cosplayery. Helma v životní velikosti, tedy skvěle se hodící na různé cosplaye anebo na poličku největších fandů excentrického Tonyho Starka, který představuje vynálezce tohoto železného obleku. Helma je složena z několika částí, tím pádem se i lépe tiskne a to i na menších plochách.

Odkaz na Thingiverse zde.

Hulk figurka

Klidný hrdina, kterému občas „uletí nervy“, až zlostí zezelená – to je Hulk. Skvěle detailní 3d model v akční póze si zřejmě řekne o hodně zeleného plastu, ale vypadá opravdu skvěle.

Odkaz na Thingiverse zde.

Štít Kapitána Ameriky

Věrný parťák v každé situaci, který snese doslova vše. Štít v barvách Americké vlajky s charakteristickou hvězdou ve středu je bezpečné znamení prvního Avengera. Je-libo v životní velikosti nebo jen menší doma na poličku anebo miniaturu jako přívěšek na klíče?

Odkaz na Thingiverse zde.

Thorovo kladivo Mjolnir

Stejně jako Kapitán Amerika má svůj štít, tak i bůh blesku Thor má své kladivo, které poslechne jenom jeho a nikdo jiný ho neuzvedne, což naštěstí netrápí vytisknutý model z plastu, který zvedne každý. 🙂 Tento model má naprosto luxusní texturu, které je velice detailní a na kladivu tak krásně vynikne každý detail. Autor na fotu si navíc dal záležet (spíše jeho šikovaná manželka jak uvádí ve videu) s dokreslením do typických barev a model tak doznal téměř identické kopie, kterou znáte z filmů.

Odkaz na Thingiverse zde.

Dudlík Avenger

Tak to tu ještě nebylo. Pokud i vy máte doma svého malého Avengra a přejete si aby byl řádně označen už od mala, dudlík s logem Avengers je jasná volba. 🙂 Samozřejmě plast je zdravotně nezávadný, takže se není čeho bát, nicméně tu hlavní „cucací“ část je stejně potřeba použít z klasického dudlíků. Toto je pouze ono tělo a musíme uznat, že vážně stylové. Dítěti bychom to přesto všechno asi do úst nedali, nicméně kuriozita je to vážně skvělá.

Odkaz na Thingiverse zde.

Logo Avengers 

A na závěr našeho výběru jednoduchý a praktický držák na propisky jako logo Avengers. Skvěle se hodí do pokoje nebo kanceláře.

Odkaz na Thingiverse zde.

zdroj fotek: Thingiverse

Závěřem

Modelů s touto tématikou je na Thingiverse mnohem více. Pokud vás zajímají další modely pro tisk, podívejte se sami na portal Thingiverse a využijte okénko pro vyhledávání. Níže najdete odkazy na další zajímavé weby s 3D modely pro tisk.

Chtěli byste si nechat cokoliv vytisknout? Napište nám zprávu.