Aktualizováno 1.1.2019

→ Se začátkem roku 2019 upravujeme ceník našich služeb – cena za hodinu 3D tisku se nyní pohybuje mezi 45 – 75 kč (původně 100kč/h). Výslednou cenu kalkulace ovlivňují následující faktory:

 • Typ materiálu, ze kterého se bude tisknout
 • Složitost objektu a jeho náročnost na 3D tisk
 • Počet kusů nebo celkový čas na výrobu (čím větší předmět nebo více kusů, tím výhodnější cenová sazba pro Vás)

→ Individuální nabídky na větší projekty nebo sériové produkce čítající desítky až tisíce kusů. Specializujeme se na sériové výroby plastových dílů pomocí 3D tisku. 

→ ZDARMA  jednoduchá úprava Vašeho 3D souboru s modelem pro tisk

→ ZDARMA  základní opracování modelu

→ 300kč za hodinu 3D modelování na zakázku (běžná cena 500-1000kč/h).

→ individuální ceny na 3D skenování

→ individuální ceny na lakování, broušení a jiné povrchové úpravy dílů

Proč zvolit právě nás?

 • Máme jedny z nejlepší cen na trhu
 • Rychlé dodání prototypu nebo sériové produkce díky naši stále se rozšiřující tiskové farmě 
 • Kvalita výtisku je u nás na prvním místě – máme odladěné procesy 3D tisku a držíme si vysokou úroveň kvality povrchu
 • Individuální pro-zákaznický přistup a ochota je u nás samozřejmostí
 • Silné know-how v oboru – s námi to vymyslíte a dotáhnete do zdárného konce lépe a rychleji 
 • Používáme technologii FDM, SLA (DLP) a SLS, jsme schopni Vám doporučit to nejlepší v poměru cena/užitná hodnota 

Parametry tisku

→ Maximální rozměry objektu v rámci jednoho tisku jsou 400mm x 400mm x 450mm – lze tvořit větší předměty rozdělením daného předmětu na dvě a více částí, které se pak slepí, šroubují nebo jakkoliv jinak spojí dohromady.

→ Materiály:  ABS/ASA/PLA/PP/PET/XT/NYLON/FLEXI/UV citlivá pryskyřice/prášek (dle typu technologie) – výběr vhodného materiálu klidně nechte na nás, rádi ho za Vás, dle vlastností výsledného výtisku a vzhledem k nákladům, vybereme. Materiály mohou mít mnoho vlastností – například dřevěný vzhled, flexibilní pružnost, fosforovou příměs (svítící ve tmě), odolnost vůči UV nebo teplotní odolnost nad 100°C.

→ Mnoho materiálů máme dostupných v barevných variantách

→ Lze tisknout i barevně v rámci jednoho výtisku

→ Kvalitu povrchu a pevnost dílů ovlivňuje, kromě výběru vhodného materiálu, i tiskové nastavení procesu výroby. Dle Vašeho popisu nebo požadavku se vždy snažime kalkulovat v nejlepším poměru cena/kvalita abychom splnili Vaše očekávání ve všech směrech.

Časté dotazy

Otázka: Jak si u vás mohu objednat nějaký tisk?

Odpověď: Můžete nás kontaktovat na čísle +420 776 469 903 nebo můžete napsat na email: info@3dplay.cz

____________________________________________________________________________________

Otázka: Jak funguje kalkulace ceny a následná realizace projektu?

Odpověď:

 • Napište nám co byste měli zájem vytisknout. Můžete mít konkrétní model k tisku nebo nám sdělte jen představu a my pro Vás model najdeme nebo nakreslíme. Formát modelu nejlépe STL nebo STP/STEP ale poradíme si i s většinou ostatních formátů. 
 • Jakmile máme 3d model a všechny požadavky zákazníka, zkalkulujeme dobu tisku a přidružených činností na základě které pro Vás vytvoříme přesnou cenovou nabídku a termín dodání.
 • Výrobek zasíláme kvalitně zabalený dopravcem po celé ČR, osobní odběr je možný individuálně dle dohody v místě naší provozovny. 

____________________________________________________________________________________

Otázka: Jsou výtisky pevné a tedy vhodné jako funkční díly?

Odpověď: Rozhodně ano. 3D tisk v dnešní době neslouží pouze k výrobě nefunkční modelů, které snesou pouze jemné zacházení. Naopak z našich, již úspěšně zavedených aplikací napříč automobilovým průmyslem a mnoha jinými technickými obory, se nám stále více 3D tisk osvědčuje jako ta správná výrobní technologie pro nejrůznější funkční součástky.

____________________________________________________________________________________

Otázka: Jak je to s přesností 3D tisku?

Odpověď: U přesnosti bude hodně záležet na několika faktorech. Jmenovitě použitý materiál, geometrický tvar dílu, velikost dílů, přesnost 3D tiskárny a v neposlední řadě i tiskové nastavení procesu. Všeobecně se dá říct, že přesnost 3D tisknutého dílů se bude pohybovat +/- 0,2mm oproti 3D modelu. Nicméně naše praxe ukazuje, že se po odladění tiskového procesu jsme schopni u důležitých rozměrů držet tolerance +/- 0,07mm při podmínkách sériové produkce. Veškeré modely je potřeba posuzovat individuálně a pokud máte jasně dané tolerance, které je potřeba dodržet, zašlete společně s 3d modelem i výkres s požadovanými tolerancemi nebo nás při poptávce upozorněte na posouzení dodržení kritických rozměrů. 

____________________________________________________________________________________

Otázka: Vyplatí se sériová výroba plastových dílů pomocí 3D tisku?

Odpověď: Opět jednoznačně ano. Máme bohaté zkušenosti se sériovou výrobou plastových dílů pomocí 3D tisku. Oproti vstřikování plastů do formy, má 3D tisk několik zásadních výhod a nejvíce se vyplatí tam, kde je potřeba díl vyrobit od desítek kusů po tisíce kusů měsíčně nebo např. pouze jednorázově. Naše 3D továrna (farma) je schopna produkovat desítky až tisíce kusů týdně. 

Výhody oproti vstřikování do forem:

 • Neplatíte nákladnou výrobu formy nebo její opravy v průběhu sériové produkce
 • Nečekáte měsíce na výrobu formy a díky našim tiskovým kapacitám můžeme výrobu zahájit prakticky hned po ozkoušení vzorků – velká časová úspora a konkurenční výhoda pro Vás v dnešní době hrají zásadní roli
 • Jakékoliv tvarové změny dílu, jsou pouhou otázkou úpravy 3D modelu, případně tiskového procesu. Žádné složité a nákladné úpravy formy.
 • 3D tisk oproti vstřikování do formy, umí i tvarově složíte díly, které v mnoha případech ani nejde vstřikováním vyrábět
 • Pokud je pro Vás zásadní váha dílů, díky 3D tisku dosáhnete mnohem menší váhy objektu a přitom jeho dostatečné pevnosti na danou aplikaci – předměty lze vyrábět jen částečně vyplněné

____________________________________________________________________________________

Otázka: Slyšel jsem, že je 3D tisk pomalý, jak dlouho trvá výroba objektu?

Odpověď: Ano 3D tisk objektu opravdu začíná na 1-2 hodinách a může se vyšplhat až na několik dnů, ale drtivou většinu objektů jsme schopni vytisknout do 24-48 hodin.

____________________________________________________________________________________

Otázka: Jak dlouho budu čekat na vytisknutí mého 3D modelu?

Odpověď: Zpravidla do 3-5 pracovních dnů expedujeme. Pokud něco potřebujete rychleji, prosím uveďte to do poptávky – vždy se budeme snažit vyjít Vám vstříc. Jelikož je 3D tisk pomalý proces, abychom pokryli bez zbytečných prodlev objednávky našich zákazníků, máme celou „armádu“ 3D tiskáren. Aktuálně naše farma čítá 16 strojů, ale počty tiskáren průběžně navyšujeme s požadavky našich zákazníků a jsme připraveni počet tiskáren i nadále rozšiřovat. 

____________________________________________________________________________________

Otázka: Jak je materiál odolný při venkovním užití?

Odpověď: Pro venkovní využití lze vyrábět ze speciálního ASA materiálu, který disponuje skvělou odolností vůči UV záření a tak nedegraduje ani po letech v celoročních venkovních podmínkách. Lze tedy užívat naše výrobky i pro venkovní potřeby. Pokud díl není nějak teplotně namáhán nad cca 55°C, lze zvolit i PLA.

____________________________________________________________________________________

Otázka: Jsou plasty zdravotně nezávadné?

Odpověď: Ano, všechny typy často užívaných materiálů (ABS, PLA, PET) jsou zdravotně nezávadné a ani jakkoliv nedráždí pokožku při styku s ní. Nicméně nejsou určeny pro styk s potravinami. 

____________________________________________________________________________________

Otázka: Lze tisknout předměty i barevně?

Odpověď: Ano. Barevně tiskneme v rámci změny barvy při tisku – tzv. po vrstvách, ale technickými detaily Vás nechceme zatěžovat. 🙂 Jednoduše to jde a v naší galerii i najdete mnoho předmětů, které se tiskly barevně. Tam kde není možné tisknout barevně nebo je potřeba předmětu dodat barevný vzhled, který nejde vytisknout, jsme schopni daný model nabarvit aby co nejvíce splňoval představu zákazníka.