Zaujměte žáky 3d tiskem a dalšími moderními technologiemi i ve Vaší škole

Přinášíme kompletní řešení pro základní a střední školy v oblasti 3d tisku a dotačních programů EU, které plně podporují rozvoj polytechnického vzdělání žáků. Vypracujeme Vám řešení ušité na míru. 

3D tisk ve výuce - škola hrou moderně

3D tisk v posledních letech zažívá obrovský boom a nachází uplatnění v mnoha průmyslových oborech i volnočasových aktivitách. Je to komplexní proces, při jehož učení uživatel přirozeně zvyšuje svojí technickou a inženýrskou gramotnost společně ve spojení s kritickým myšlením tím, že se učí své nápady realizovat od prvotní myšlenky, přes technický návrh, až do jeho fyzické formy a praktickému využití. Kombinace těchto schopností skvěle zapadá do konceptu STEAM (STEM), který tvoří klíčovou složku vzdělávání dětí dle aktuálních a budoucích potřeb pracovního trhu. I z těchto důvodů je 3d tisk a další moderní technologie plně podporován dotačními programy EU a našeho Ministerstva školství

Přinášíme komplexní řešení pro školy pod jednou střechou

Vyřídíme dotace

Doporučíme Vám vhodný dotační program a vytvoříme žádost. Na projekty lze získat až 100% dotaci.

Dodáme projekt na míru

Každá škola má individuální potřeby, proto projekty vytváříme na míru dle představ zadavatele.

Zaškolíme a nasměřujeme

Předáme know-how skrze školení a zajistíme hladký start projektu, i následnou obsahovou náplň.

Nenecháme Vás v tom

Předáním projektu naše podpora neskončí. Poradíme, opravíme nebo vytvoříme školení na míru.

Často kladené dotazy

Obvykle realizujeme projekty vhodné pro mateřské školy, základní školy, gymnázia, střední školy a obecně další subjekty podílející se na realizaci vzdělávacích aktivit. To vše bez ohledu na právní subjektivitu – tzn. příspěvková organizace obce, kraje, státu, neziskové organizace, atd.. Pro konkrétní informace nás kontaktujte. 

Mohou to být 3d tiskárny, nábytek, brýle pro virtuální realitu (VR), 3d skenery, počítače (PC), notebooky, 3d pera, tablety, roboti, interaktivní tabule, software programy a mnohé další. Konkrétní možnosti určitě zvolený dotační titul, který Vám doporučíme dle vyhlášených výzev.

Žádost o dotaci za Vás zcela vyřídíme a to včetně registrací do dotačních systémů. Od vás budeme potřebovat obvykle cca hodinu času při spolupráci na dodání údajů. Samozřejmostí je, že při úspěchu žádosti Vám následně pomůžeme realizaci projektu administrovat tak, aby bylo zajištěno splnění všech podmínek a tím i získání dotace v plné výši. 

Každá dotační výzva má jasně stanovené podmínky, za kterých ji lze čerpat. Pomůžeme Vám, aby realizace Vašeho projektu byla v souladu s podmínkami dané dotační výzvy, což Vám zajistí bezproblémové vyplacení dotace.

3D tiskárna má ve škole obrovské možnosti využití. Naučit se něco vytisknout je jen špička ledovce. Můžete s žáky tvořit personalizované předměty, které sami vymodelují a při tom zdokonalí své technické znalosti. Také je možné 3d tiskárnu využít prakticky pro potřeby školy a vytisknout např. náhradní součástky pro poškozené věci ve škole, nebo vytisknout pomůcky do výuky pro jiné předměty. Možnosti jsou prakticky neomezené a rádi Vás na všechny specifické činnosti plně zaškolíme. 

VR brýle mají široké využití. Díky bezprostřednímu vjemu, lze pozorovatele přenést prakticky kamkoliv, třeba do probírané doby v dějepisu, nebo zobrazit objekt v jeho plné velikosti – např. dinosaura v životní velikosti. Díky technologii, nikdy nebyl optický vjem tak realistický, jako ve virtuální realitě. Děti rovněž mohou ve VR modelovat ve 3d a zlepšovat tak své výtvarné schopnosti a orientaci v prostoru. To vše za pomoci přesného snímání pohybu svých rukou.

Proč zvolit naše řešení projektu pro školy?

  • V komerční sféře 3d tisku působíme již přes 6 let, za tu dobu jsme úspěšně realizovali přes 1200 projektů pro naše zákazníky. Obor je nám tedy velice blízký, věříme v 3d tisk a další inovativní technologie i v jejich reálný přínos školství a vzdělání.
  • V oboru dotací působíme již přes 7 let, za tu dobu se podařilo zřídit přes 150 projektů za 230 mil. kč pro veřejné instituce jako obce a školy.
  • Spolupracujeme bez závazků. Nespoutáme Vás uzavřeným systémem, který by vás tlačil k jednomu konkrétnímu řešení. Naše řešení jsou často open-source a tím pádem kompatibilní s celou škálou produktů. Vždy máte na výběr a s výběrem rádi poradíme. 

Co znamená zkratka STEAM? (STEM)

STEAM představuje systémový přístup ke vzdělávání, který se soustřeďuje na vědu, rozvoj kritického myšlení a schopnosti řešení problémů. Více informací o této problematice můžete nalézt přímo na stránkách Národního ústavu pro vzdělávání a to konkrétně v podkladové studii Člověk a technika. Původní zkratka STEM kombinuje zmiňované obory, ke kterým se přidalo také umění (art), které zkratku pozměnili na STEAM.

Science (věda a výzkum)

Technology (technologie)

Engineering (strojírenství)

Art (umění)

Mathematics (matematika)

Přejít nahoru