3D tisk na zakázku

Máte stl model na 3d tisk? Vyrobíme ho na objednávku. Projdeme si celý proces poptávky, poradíme s výběrem nejvhodnější technologie a materiálu na 3d. Specializujeme se na zakázkový 3d tisk a 3d modelování.

1. Prověříme váš 3d model (stl,3mf, stp, step, 3ds, iges, obj a další)

3D model je základní vstup pro výrobu 3d tiskem. Pokud model máte, při poptávce ho prověříme na vyrobitelnost. Pokud ho nemáte, je možné jej nechat vymodelovat u nás na základě dodaných podkladů – např. náčrt nebo technický výkres.

Na 3d modelech ověřujeme: 

 • Geometrickou optimalizaci pro 3d tisk popř. doporučení pro konkrétní úpravy nebo rozměrové tolerance
 • Chyby exportu do podporovaných formátů (neuzavřené polygony apod.)
 • Tenké stěny a jiné špatně tisknutelné prvky vycházející z povahy designu

2. Poradíme s výběrem optimální technologie 3d tisku

FDM/FFF 3d tisk

Rychlý a cenově dostupný.

FDM/FFF 3d tisk

3d tisk z roztaveného plastového drátu-filamentu. Je skvělá technologie pro svůj široký výběr z materiálu a barev, vzhled a cenovou dostupnost. V neposlední řadě i rychlost a objem, se kterým lze vyrábět v sérii.

SLA/DLP 3d tisk

Detailní jako žádný jiný.

SLA/DLP 3d tisk

3d tisk z UV citlivé pryskyřice - resinu. Vyniká tam, kde potřebujete maximální možný detail. Zároveň s SLA tiskem jde dosáhnout i funkčních dílů tam, kde FDM nestačí a SLS nemá ekonomicky smysl. Skvěle doplňuje zbylé metody 3d tisku.

SLS/MJF 3d tisk

Profi volba na nejnáročnější aplikace.

SLS/MJF 3d tisk

3d tisk z jemného plastového prášku. Průmyslová technologie pro nejvíce namáhané a komplexní díly. Vysoká pevnost a odolnost, možnost vyrábět malo-sériově nebo naprostá volnost v geometrii tisknutého objektu, dělá z SLS/MJF tu nejkvalitnější variantu v oblasti 3d tisku termoplastů.

3. Zvolíme materiál s požadovanými vlastnostmi

Nabídka termoplastů pro 3d tisk se neustále rozšiřuje o nové typy materiálu se specifickými vlastnostmi a barevnými odstíny. Pro váš projekt zvolíme nejoptimálnější materiál, aby výtisk splnil očekávání.

Typy nejpoužívanějších plastů:

 • PLA 
 • PET-G 
 • ABS / ASA
 • PA – nylon 
 • TPU / TPE 
 • ABS ESD 

4. Nastavíme proces výroby 3d tisku

Není 3d tisk, jako 3d tisk. Při nastavení procesu výroby (tzv. slicing), říkáme 3d tiskárně jakým způsobem má váš předmět vyrobit. Zde přichází na řadu přidaná hodnota v podobě našeho know-how, kdy optimalizujeme proces, aby výsledek byl co nejlepší v rámci zvolené technologie 3d tisku. Nastavujeme například:

 • Podíl vnitřní výplně a vzor
 • Výšku vrstvy
 • Tloušťky stěn
 • Rychlosti 3d tisku
 • Teploty materiálu / podložky
 • Smart funkce pro vyšší kvalitu

5. Povrchově upravíme (volitelně)

Základní dočištění dílů od jemných otřepů a zbytků materiálu pro co nejlepší vzhled, děláme vždy. 

Pokud zákazník chce, jsme schopni jít ještě dále a vyrobenému objektu vyhladit vrstvy pomocí broušení a lakování do požadované barvy, nebo ho ručně nabarvit dle předlohy a např. mu dát patinu – tedy opotřebovaný autentický vzhled a jiné efekty. Jestliže je potřeba na produkt dodat popisek, je možné 3d výtisk potisknout kvalitním barevným UV potiskem, který je odolný a dodá předmětu profesionálnější vzhled, jak nálepky. 

Vše je o domluvě a představě zákazníka. 

6. Hotový výtisk pečlivě zabalíme a odešleme kamkoliv v ČR nebo EU

3D výtisky a další výrobky, vždy balíme ekologicky a kvalitně tak, aby nedošlo k poškození během dopravy. Zboží je obvykle do druhého dne u zákazníka. Pro nejnáročnější zákazníky vyrobíme i speciální přepravní boxy pro jejich zboží (např. prezentační modely na výstavy), aby jej mohli opakovaně bezpečně přepravovat. Zboží lze osobně vyzvednout v Praze, Brně, Ostravě, PlzniLiberci, OlomouciOpavě a mnoha dalších pobočkách Zásilkovny nebo osobně v Krnově. Dále je možné zaslat balík skrze DPD nebo ČP po celé ČR a EU.

Recenze našich zákazníků

[saswp-reviews-collection id=“5994″]

Přejít nahoru