Ceník 3d tisku 2021

3D tisk 40 až 100 kč / 1 hodina

Výslednou cenu hodinového tarifu 3d tisku ovlivňuje mnoho faktorů a u každého případu je třeba posuzovat individuální požadavky klienta nebo objem zakázky. Ideální je zaslat nám poptávku s Vaši konkrétní představou.3D modelování 300 kč / 1 hodina

Dobu 3d modelování předmětu naceňujeme na základě poskytnutých informací zákazníka (rozměry, fotky, požadované vlastnosti atd.). Náš zákazník vždy ví cenu za 3d modelování předem a pokud se stane, že překročíme naceněný čas, rozdíl zákazník neplatí.

Proč s námi spolupracovat?

Zacíleno na kvalitu a rychlost

Existuje "3D tisk" a 3D tisk aneb když dva dělají to stejné, neznamená to stejný výsledek. Vždy se snažíme dostat maximum z dané technologie a přitom zajistit aby zákazník dlouho nečekal.

Držíme si výhodné ceny

Díky velké tiskové kapacitě a efektivně nastaveným procesům výroby, jsme schopni nabídnout i výhodné ceny, obzvlášť u větších objemů výroby.
I proto nás volí mnoho firem z technických oborů k sériovým výrobám, kde se vstřikolis a forma nezaplatí.

Jsme Vaši obchodní partneři

Naši nejčastější zákazníci jsou s námi už roky. Vážíme si dlouhodobé spolupráce a jsme kdykoliv připraveni našim zákazníkům ochotně poskytnout podporu při řešení jejich problému. Věříme, že i proto se k nám rádi vrací.

Vymyslíme to s Vámi

Máme know-how z mnoha oborů, do kterých 3D tisk zasahuje. 3D tisk je u nás už téměř životní styl. Sami rádi zjišťujeme kde jsou jeho hranice, co funguje, co nefunguje, kde má smysl jeho využití a kde naopak vůbec ne.

Časté dotazy

 • Tiskové nastavení které použijeme pro výrobu vašeho předmětu – detailní popis v dalším dotazu.
 • Celkový objem zakázky – čím více kusů nebo celkového času je potřeba na zpracování Vaší objednávky, tím výhodnější jsme schopni Vám nabídnout.
 • Materiál, ze kterého se tiskne. Jednodušší materiály na 3d tisk jako PLA nebo PET-G mají vliv na výhodnější cenu.
 • Složitost tisknutého objektu. Jednodušší objekty, u kterých je např. malá šance na komplikace při tisku, jsou levnější.
 • Technologie výroby 3d tisku – FFF, SLA nebo SLS. Cenové rozpětí se primárně vztahuje na FFF a SLA 3d tisk. U SLS jednáme individuálně.

U FFF (FDM) 3d tisku existují různá nastavení, které určují pevnost a celkový čas 3d tisku.

 • Vnitřní výplň objektu – jen málokdy u větších předmětů na 3d tisk nastavujeme 100% vnitřní výplň. Znamenalo by to totiž extrémně dlouho dobu výroby (rámcově dny) a taková výroba by byla naprosto neefektivní. Vnitřní výplň má částečný vliv na celkovou pevnost předmětu. Vnitřní výplň si můžete představit jako mřížku o určité hustotě. Hustotu (0% až 100%) nastavujeme dle praxe tak, aby díl byl dostatečně pevný, ale zároveň tisk proběhl ekonomicky v rozumném čase.
 • Perimetry – počet nastavených perimetrů určuje ve velké míře výslednou pevnost dílu. Perimetr znamená kladení materiálu po celém obvodu předmětu (vnitřní i vnější včetně veškerých otvorů) a počet nám určuje kolikrát tento pohyb tisková hlava zopakuje. Určuje jak hrubé stěny bude mít předmět, než tyto stěny přejdou do vnitřní výplně. Opět ve velké míře ovlivňuje čas výroby.
 • Výška kladené vrstvy ( v ose Z) – tento údaj určuje jak vysoká bude další nakladená vrstva materiálu. Čím je nižší vrstva, tím působí povrch objetu jemněji, vrstvy jsou méně viditelné ale také významně stoupá čas výroby. Obvykle se používá rozmezí mezi 0,1mm až 0,3mm. Jsou aplikace, kde nemá smysl používat nízké kladení vrstev typicky technické aplikace. Naopak u designových aplikací má smysl individuálně uvažovat o snížení vrstvy aby bylo dosaženo jemnějšího povrchu.
 • A mnoho dalších parametrů – teploty, rychlosti, chlazení, speciální pohyby hlavy pro zlepšení kvality tisku. Veškerá kouzla a triky, které používáme pro co nejlepší výsledek. Mají vliv především na kvalitu a je třeba je průběžně upravovat dle vlastností, kterých si přejeme dosáhnout u tisknutého objektu.
 • FFF (Fused filament fabrication) – známý také jako FDM. 3D tisk za pomocí vrstvení roztaveného drátu plastu na sebe. Ekonomicky nejvýhodnější varianta široce využívána v mnoha oborech – od průmyslových aplikací až po umělecké designy. V nabídce je široké spektrum plastů s různými vlastnostmi.
 • SLA (Stereolithography) – v našem případě přesněji MSLA. Jedná se o 3d tisk za pomoci vytvrzování tekuté pryskyřice (resinu) za pomoci UV světla. Ideální technologie pro tisk menších předmětů u kterých je vyžadován přesný a jemný povrch. Typicky miniatury ale snese i technické aplikace například u malých dílů, kde FFF nemá potřebnou pevnost ve všech osách.
 • SLS (Selective laser sintering) – 3D tisk probíhá tavením prášku za pomoci laseru v uzavřené komoře. Průmyslová varianta tam, kde jiné technologie 3D tisku selhávají. Tiskne se především z Nylonu PA6.
 • FFF je to 400 x 400 x 350 mm
 • SLA 130mm (D) x 80mm (Š) x 165mm (V)
 • SLS je potřeba posoudit tisknutelnost individuálně
 • U všech technologií lze tisknout ve větších rozměrech za předpokladu, že díl rozdělíme na menší částí a po tisku budeme lepit nebo jinak spojovat. Běžně děláme větší předměty za pomoci šroubových spojů nebo lepení.
 • Termoplasty jako PLA, ABS, ASA, PET-G, Nylon, TPU a mnohé další materiály dostupné pro FFF (FDM) 3d tisk. Například speciální konduktivní materiály pro elektroniku, materiály s přidanou samozhášivou složkou nebo voskové materiály určené k přesnému odlévání z oceli, mědi nebo hliníku.
 • Resin – pryskyřice vytvrzovaná UV světlem. Mohou být po vytvrzení pevné, flexibilní nebo také odlévatelné, což se hodí především pro výrobu odléváním (přesné lití) malých detailních dílů nebo ve šperkařství.

Maximální teploty materiálů nad které může nastat plastická deformace 3d výtisku:

 • PLA do 55°C
 • PET-G do 85°C
 • ABS do 100°C
 • PC do 120°C
 • Nylon (PA) do 160°C
 • Resin (SLA) – dle výrobce až 200°C

Je možné tisknout barevně v rámci jednoho 3d tisku a to v rámci výměny barvy v určité vrstvě. Typicky využíváme tuto vlastnost např. při tisku znaků, erbů nebo 3d loga. Složitější předměty, u kterých zákazník potřebuje zachování barev, buď barvíme ručně nebo lakujeme – individuálně dle potřeby.

Naše nabídka barev se liší dle vybraného typu materiálu. V PLA, což je nejpoužívanější plast pro výrobu designových záležitostí, máme celou paletu barev. Některé odstíny jako například červená nebo modrá, máme dostupné ve více variantách. Také nabízíme materiály s glitry (třpytí se na pod světlem) nebo s přidaným fosforem (svítí ve tmě). Technické materiály jako ABS

Časté dotazy

Otázka: Jak si u vás mohu objednat nějaký tisk?

Odpověď: Můžete nás kontaktovat na čísle +420 776 469 903 nebo můžete napsat na email: info@3dplay.cz

____________________________________________________________________________________

Otázka: Jak funguje kalkulace ceny a následná realizace projektu?

Odpověď:

 • Napište nám co byste měli zájem vytisknout. Můžete mít konkrétní model k tisku nebo nám sdělte jen představu a my pro Vás model najdeme nebo nakreslíme. Formát modelu nejlépe STL nebo STP/STEP ale poradíme si i s většinou ostatních formátů.
 • Jakmile máme 3d model a všechny požadavky zákazníka, zkalkulujeme dobu tisku a přidružených činností na základě které pro Vás vytvoříme přesnou cenovou nabídku a termín dodání.
 • Výrobek zasíláme kvalitně zabalený dopravcem po celé ČR, osobní odběr je možný individuálně dle dohody v místě naší provozovny.

____________________________________________________________________________________

Otázka: Jsou výtisky pevné a tedy vhodné jako funkční díly?

Odpověď: Rozhodně ano. 3D tisk v dnešní době neslouží pouze k výrobě nefunkční modelů, které snesou pouze jemné zacházení. Naopak z našich, již úspěšně zavedených aplikací napříč automobilovým průmyslem a mnoha jinými technickými obory, se nám stále více 3D tisk osvědčuje jako ta správná výrobní technologie pro nejrůznější funkční součástky.

____________________________________________________________________________________

Otázka: Jak je to s přesností 3D tisku?

Odpověď: U přesnosti bude hodně záležet na několika faktorech. Jmenovitě použitý materiál, geometrický tvar dílu, velikost dílů, přesnost 3D tiskárny a v neposlední řadě i tiskové nastavení procesu. Všeobecně se dá říct, že přesnost 3D tisknutého dílů se bude pohybovat +/- 0,2mm oproti 3D modelu. Nicméně naše praxe ukazuje, že se po odladění tiskového procesu jsme schopni u důležitých rozměrů držet tolerance +/- 0,07mm při podmínkách sériové produkce. Veškeré modely je potřeba posuzovat individuálně a pokud máte jasně dané tolerance, které je potřeba dodržet, zašlete společně s 3d modelem i výkres s požadovanými tolerancemi nebo nás při poptávce upozorněte na posouzení dodržení kritických rozměrů.

____________________________________________________________________________________

Otázka: Vyplatí se sériová výroba plastových dílů pomocí 3D tisku?

Odpověď: Opět jednoznačně ano. Máme bohaté zkušenosti se sériovou výrobou plastových dílů pomocí 3D tisku. Oproti vstřikování plastů do formy, má 3D tisk několik zásadních výhod a nejvíce se vyplatí tam, kde je potřeba díl vyrobit od desítek kusů po tisíce kusů měsíčně nebo např. pouze jednorázově. Naše 3D továrna (farma) je schopna produkovat desítky až tisíce kusů týdně.

Výhody oproti vstřikování do forem:

 • Neplatíte nákladnou výrobu formy nebo její opravy v průběhu sériové produkce
 • Nečekáte měsíce na výrobu formy a díky našim tiskovým kapacitám můžeme výrobu zahájit prakticky hned po ozkoušení vzorků – velká časová úspora a konkurenční výhoda pro Vás v dnešní době hrají zásadní roli
 • Jakékoliv tvarové změny dílu, jsou pouhou otázkou úpravy 3D modelu, případně tiskového procesu. Žádné složité a nákladné úpravy formy.
 • 3D tisk oproti vstřikování do formy, umí i tvarově složíte díly, které v mnoha případech ani nejde vstřikováním vyrábět
 • Pokud je pro Vás zásadní váha dílů, díky 3D tisku dosáhnete mnohem menší váhy objektu a přitom jeho dostatečné pevnosti na danou aplikaci – předměty lze vyrábět jen částečně vyplněné

____________________________________________________________________________________

Otázka: Slyšel jsem, že je 3D tisk pomalý, jak dlouho trvá výroba objektu?

Odpověď: Ano 3D tisk objektu opravdu začíná na 1-2 hodinách a může se vyšplhat až na několik dnů, ale drtivou většinu objektů jsme schopni vytisknout do 24-48 hodin.

____________________________________________________________________________________

Otázka: Jak dlouho budu čekat na vytisknutí mého 3D modelu?

Odpověď: Zpravidla do 3-5 pracovních dnů expedujeme. Pokud něco potřebujete rychleji, prosím uveďte to do poptávky – vždy se budeme snažit vyjít Vám vstříc. Jelikož je 3D tisk pomalý proces, abychom pokryli bez zbytečných prodlev objednávky našich zákazníků, máme celou „armádu“ 3D tiskáren. Aktuálně naše farma čítá 16 strojů, ale počty tiskáren průběžně navyšujeme s požadavky našich zákazníků a jsme připraveni počet tiskáren i nadále rozšiřovat.

____________________________________________________________________________________

Otázka: Jak je materiál odolný při venkovním užití?

Odpověď: Pro venkovní využití lze vyrábět ze speciálního ASA materiálu, který disponuje skvělou odolností vůči UV záření a tak nedegraduje ani po letech v celoročních venkovních podmínkách. Lze tedy užívat naše výrobky i pro venkovní potřeby. Pokud díl není nějak teplotně namáhán nad cca 55°C, lze zvolit i PLA.

____________________________________________________________________________________

Otázka: Jsou plasty zdravotně nezávadné?

Odpověď: Ano, všechny typy často užívaných materiálů (ABS, PLA, PET) jsou zdravotně nezávadné a ani jakkoliv nedráždí pokožku při styku s ní. Nicméně nejsou určeny pro styk s potravinami.

____________________________________________________________________________________

Otázka: Lze tisknout předměty i barevně?

Odpověď: Ano. Barevně tiskneme v rámci změny barvy při tisku – tzv. po vrstvách, ale technickými detaily Vás nechceme zatěžovat. 🙂 Jednoduše to jde a v naší galerii i najdete mnoho předmětů, které se tiskly barevně. Tam kde není možné tisknout barevně nebo je potřeba předmětu dodat barevný vzhled, který nejde vytisknout, jsme schopni daný model nabarvit aby co nejvíce splňoval představu zákazníka.

Jak nás hodnotí naši zákazníci

TMT a.s. Chrudim
TMT a.s. Chrudim
Read More
Výroba modelu dopravníkové linky 3D tiskárnou byla perfektní a rychlá. Bezchybná, profesionální a příjemná spolupráce. Mohu jen doporučit. Děkuji
Martin Kümpel
Martin Kümpel
Read More
Skvělá zkušenost, očividně odborníci. Odnesl jsem si řadu cenných rad a návrhů na vylepšení, které se týkají budoucích kroků. Díky! Doporučuji
Petra Černínová
Petra Černínová
Read More
3dplay mohu vřele doporučit. Naprosto bezkonkurenční individuální přístup, rychlá komunikace i dodání. Vše proběhlo v naprostém pořádku a s finální podobou zakázky jsem velice spokojená. Ještě jednou děkuji Petra Č.
Jan Simon
Jan Simon
Read More
Výborná komunikace, rychlé dodání a kvalitní zpracování výrobku.
Kristina Kassina
Kristina Kassina
Read More
Rychlé vyřízení objednávky,spokojenost.skvela komunikace !!!! Objednavame od 3dplay.cz uz 3 rok. Mohu jen doporucit! Kassina K.”
Hynek Slansky
Hynek Slansky
Read More
Oceňuji profesionální přístup při hledání možností, který vedl k absolutní spokojenosti, svítilna na kolo dostala svůj držák a vše funguje v podstatě jako s původním originálním dílem. Děkuji za kvalitně odvedenou práci.
Previous
Next

Nezávazná poptávka

Máte nějaký dotaz?

Zaujalo Vás cokoliv nebo máte více dotazů? Neváhejte nás kontaktovat.

Telefon: 776 469 903

E-mail: info@3dplay.cz

Pracovní doba
Pondělí8:00 - 18:00
Úterý8:00 - 18:00
Středa8:00 - 18:00
Čtvrtek8:00 - 18:00
Pátek8:00 - 18:00
Sobota8:00 - 11:00
Nedělezavřeno
Scroll to Top