Sériová výroba plastových dílů pomocí 3d tisku

3D tisk už dávno neslouží pouze k prototypování dílů, svoje místo si našel i při sériových výrobách. Níže Vám ukážeme jak jej naši zákazníci využívají a co jim aditivní výroba 3d tiskem přináší oproti konvenčním metodám vstřikování plastových dílů do formy a kdy se vyplatí jej využít. 

Proč zvolit 3d tisk pro sériovou výrobu?

Rychlost

Nečekáte na výrobu formy a odladění vstřikovacího procesu. Odladíme vzorek a můžeme sériově vyrábět v rámci dnů.

Výhodná cena a nepodmíněný odběr

Vyrábíte just in time vždy množství, které přesně potřebujete a nejste omezeni minimálním odběrem jako u konvenčních metod. Rovněž neplatíte výrobu formy, což snižuje náklady na výrobu dílů.

Úprava designu

Nejste vázaní pevnou formou, kdykoliv zjistíte potřebu vylepšit nebo jakkoliv upravit stávající design, stačí upravit 3d model a úprava se může okamžitě promítnout do výroby.

Sériová výroba plastových dílů pomocí 3d tisku se hodí především v menších sériích kdy víte, že nebudete potřebovat desítky tisíc kusů měsíčně nebo pokud potřebujete vykrýt dobu před naběhnutím sériové výroby pomocí vstřikování do formy. Všeobecně se dá říct, že v menším měřítku (desítky až tisíce kusů - dle velikosti dílu) je výroba pomocí 3d tisku cenově výhodná. Nerentabilní začíná být při vyšších nárocích na počet vyrobených kusů (vyšší jednotky tisíců kusů a více), kdy 3d tisk především časově není schopen konkurovat vstřikování plastu do formy.

K čemu využívají sériový 3d tisk naši zákazníci?

Scroll to Top