3d tisk v sériové výrobě plastových dílů

3D tisk už nějakou dobu neslouží pouze k prototypování nových dílů, svoje místo si našel i při sériových výrobách. Disponujeme 3d tiskovou farmou, se kterou jsme schopni vyrábět pro naše zákazníky součástky 24/7. Popíšeme Vám jak jej naši zákazníci využívají a co jim aditivní výroba 3d tiskem přináší, oproti konvenčním metodám vstřikování plastových dílů do formy a kdy se vyplatí 3d tisk k sériové výrobě využít.

Proč zvolit 3d tisk pro sériovou výrobu?

Rychlost

Nečekáte na výrobu formy a odladění vstřikovacího procesu. Odladíme vzorek a můžeme sériově vyrábět v rámci dnů.

Výhodná cena a nepodmíněný odběr

Vyrábíte just in time vždy množství, které přesně potřebujete a nejste omezeni minimálním odběrem jako u konvenčních metod. Rovněž neplatíte výrobu formy, což snižuje náklady na výrobu dílů.

Úprava designu

Nejste vázaní pevnou formou, kdykoliv zjistíte potřebu vylepšit nebo jakkoliv upravit stávající design, stačí upravit 3d model a úprava se může okamžitě promítnout do výroby.

Sériová výroba plastových dílů pomocí 3d tisku se hodí především v menších sériích kdy víte, že nebudete potřebovat desítky tisíc kusů měsíčně nebo pokud potřebujete vykrýt dobu před naběhnutím sériové výroby pomocí vstřikování do formy. Všeobecně se dá říct, že v menším měřítku (desítky až tisíce kusů - dle velikosti dílu) je výroba pomocí 3d tisku efektivní. Kdy se ještě vyplatí a kdy je naopak lepší jít cestou formy a vstřikolisu, je vždy individuální pro každý projekt. Pokud chcete poradit, neváhejte nás nezávazně kontaktovat. Zdarma posoudíme vyrobitelnost a vy tak rychle budete vědět, zda-li se sériová výroba pomocí 3d tisku vyplatí.

K čemu využívají sériový 3d tisk naši zákazníci?

Přejít nahoru