Co vše se dá tisknou na 3D tiskárně, aneb inspirace pro tisk 1.díl – Thingiverse

3d tisk v dnešní době zažívá neuvěřitelný rozmach napříč všemi odvětvími. A jak roste počet vlastníků 3d tiskáren, tak roste i komunita kolem tohoto trendu. A aby se tyto komunity designerů a nadšenců 3D tisku mohli navzájem inspirovat, vzniklo i pár skvělých komunitních webů, kde člověk mnohdy nalezne skvělé věci, které lze vytisknout. V tomto článečku se podíváme na největší server s různými modely pro 3d tisk. Toto je první díl našeho seriálu o webech se zaměřením na 3d tisk a tisknutelný design.

Thingiverse 

V současnosti asi největší server se zaměřením na 3d tisk. Všechny modely, které zde naleznete jsou dostupné volně ke stažení. Web původně vznikl pro majitele 3d tiskáren značky MakerBot, kterým měl sloužit jako místo, kde si mohou předávat cenné informace a zkušenosti o 3d tisku, popř. tvořit komunity a sdílet svůj design a tak se také nakonec stalo. Thingiverse postupně přerostl do celosvětově největšího komunitního webu o 3d tisku a s podporou všech značek tiskáren, kde tisíce lidí sdílí své výrobky ze všech možných i nemožných kategorií. Redaktoři navíc sami vybírají a pravidelně vyzdvihují úspěšné 3d modely, které rychlým tempem neustále členové Thingiverse  nahrávají, takže stojí za to navštěvovat web pravidelně.

Prouzkoumejte různé kategorie designu na Thingiverse:

Naše tipy na zajímavé výběry

Funkční model převodovky v průřezu – tak tento model naprosto oslní každého motoristického nadšence, protože ať už zná nebo nezná způsob jakým funguje převodovka v automobilu, tento úžasný model to dokáže jednoduše znázornit.

Váza z „vlasů“ unikátní design uživatele virtox, který si za vzor bere ženské vlasy a utváří z nich vázu pro květiny.

Lampa ve tvaru výbuchu – u unikátních designů ještě chvíli zůstaneme. Tato lampa věrně imituje výbuch jaderné bomby a následný „hřib“, který se poté začne formovat. Povedený design nahrál uživatel Protonik.

Dům ze Simpsnových – kdo by neznal kreslenou americkou rodinku Simpsnů? Šikovný uživatel jménem Bubolz vytvořil model jejich domu podle seriálové předlohy.

Srdce z ozubených kol – a na závěr našeho malého výběru tu máme jednu opravdovou unikátnost. Ozubená kola ve tvaru srdce. Tento model na Thingiverse původně vznikl modifikací kostky z ozubených kol, na základě tohoto modelu vzniklo několik jeho variací a úprav. Tato je jedna z nich.

Máte také zájem nechat si cokoliv vytisknout? Napište nám níže ,anebo se nechte inspirovat našimi ukázkami tisku.

Přejít nahoru